Přes Bukovou horu

Tak tuto trasu jsem měl v plánu již delší dobu. Někdy před třemi léty jsem tuto oblast projížděl na malém motocyklu a moc se mi tam líbilo.

Předpověď počasí vypadala slibně, a tak jsem hned ráno vyrazil. S autem jsem zaparkoval u nádraží Velké Březno a vlakem popojel dvě zastávky dál do Těchlovic. Odtud pak stále stoupáním po červené trase až na Bukovou horu. Tam jsem si udělal malou pauzu, a zašel se podívat k Humboldtově vyhlídce, ze které je krásný rozhled. Dál jsem pokračoval stále po červené do známé vesničky se skanzenem Zubrnic. Bylo pondělí, a tak ve vesničce bylo liduprázdno, sezona ale stejně začíná až od dubna.

Dál jsem pokračoval stále po červené, přes osadu Týniště k rozcestí Pláň. Tam jsem odbočil na zelenou trasu, a přes Sokolí hřeben, stále po zelené došel až do Velkého Března.

Počasí se opravdu vydařilo, bylo nádherně, a trasa až na dvojí stoupání a větší vzdálenost cca 22 km, taky moc hezká. Od dubna, kdy začně do Zubrnic jezdit výletní vláček http://zubrnickazeleznice.cz/, tak by se potom nechala zkrátit přibližně na polovinu.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *