Šumava, Malý a Velký Javor + Jezera

 

 Máme s kamarádem letos opět naplánovanou, již potřetí cestu do Vysokých Tater a chtěli jsme ještě předtím provést nějakou alespoň jednodenní trasu. Uvažovali jsme do Krkonoš na Sněžku, když jsme ale z předpovědi počasí zjistili, že má být pod nulou a sněhové přeháňky, rozhodli jsme se pro Šumavu.

Na nejvyšší hoře Šumavy Velkém Javoru jsme ještě nebyli, a tak jsme vyrazili. S autem jsme zaparkovali u nádraží v Alžbětíně u státní hranice, a po nalezení rozcestí vyrazili po černé trase k jezeru Kleiner Arbersee. Hned po několika kilometrech bylo jasné, že nápad změnit Krkonoše za Šumavu nebyl vůbec dobrý,  začínal fučet vítr a padat sníh, kterého s nadmořskou výškou přibývalo. Od jezera dál jsme pokračovali po zelené na Malý Javor, a odtud dál na Velký Javor (Groser Arber). Odtud stále po zelené k jezeru Groser Arbersee.

Jelikož čas již dost pokročil, tak jsme pokračovali kratší trasou stále po zelené zpět přes německé městečko Esensteinermuhl do Alžbětína.

Délka trasy něco přes 30 km a vzhledem k počasí náročnější, ale i tak hodně zajímavá.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šumava a Český les se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *