Krkonoše, Sněžka 2

Na Sněžce jsme s kamarádem již jednou byli v roce 2013. Protože jsme šli trasu od západu ze Špindlerova Mlýna, měli jsme v plánu ještě alespoň jednu trasu z opačné strany. Předpověď počasí sice nevypadala moc slibně, ale protože termínů na výběr jsme moc neměli, tak jsme vyrazili.

S autem jsme zaparkovali na prázdném parkovišti ve Velké Úpě a vydali se po modré trase směrem na Spálený Mlýn a Dolní Malou Úpu. Odtud již po žluté až k hraničnímu přechodu v Horní Malé Úpě. Odtud jsme pokračovali opět po modré, která kopíruje státní hranici. Počasí bylo dost špatné, foukal silný vítr, přes hřeben se hnaly mraky, a tak chvílemi bylo vidět jen na několik desítek metrů. Trasa vede kolem chaty Jelenka, kde je možné občerstvení.

Jak jsme stoupali výš, tak stoupala i hladina mraků, a když jsme došli k poslednímu rozcestí pod Sněžkou, vysvitlo chvílemi i sluníčko a objevil se vrchol. Na vrchol jsme došli po červené trase a bylo to tam dost krutý. Teplota kolem nuly a vítr podle předpovědi až 100km/hod.

Zpět, abychom nešli stejnou cestou, tak jsme zvolili opět okruh. Po červené jsme sešli k rozcestí Obří sedlo, a odtud dál po modré Obřím Dolem až do Pece Pod Sněžkou. Cestou jsme si dali v chatě Bouda pod Sněžkou dobrý nakládaný sýr a pivo. Z Pece jsme potom  pokračovali stále po modré, až k autu ve Velké Úpě.

Trasa až na počáteční nevlídné počasí se nakonec vydařila, je delší cca 30 km, ale není náročná.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Krkonoše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *