České Švýcarsko, Pravčická brána a okolí

Tak jsme využili rozumné předpovědi počasí, které nám pro naše plány letošní léto moc nepřeje a provedli další cestu. Vybrali jsme trasu na Pravčickou bránu a okolí.

Tentokrát jsme vyjeli včas a na parkovišti ve Hřensku jsme byli již před osmou hodinou, jako první. Z parkoviště jsme vyrazili po červené. Když jsme došli k areálu brány, zjistili jsme, že se otevírá od deseti hodin. Bylo teprve po deváté a tak jsme se rozhodli nečekat a pokračovat dál.

Pokračuje se stále po červené, krásnou trasou podél obrovských skal a věží až na Malou Pravčickou bránu. Odtud je již kousek na moc zajímavé a krásné místo pozůstatky hradu Šaunštejn. Výstup po žebřících v puklinách skály je opravdu zážitek… Z vrcholu je potom nádherný výhled.

O kousek dál jsme se napojili na žlutou trasu, po které jsme došli na rozcestí Vysoká Lípa. Zde, abychom si to trochu zkrátili jsme odbočili na silnici a asi po dvou kilometrech se napojili na modrou trasu, po které jsme došli na rozcestí Divoká soutěska. Odtud opět po žluté až k říčce Kamenici, podle které se jde dál po zajímavém visutém chodníku.

Takto se dojde až k prvnímu přístavišti Divoké soutěsky. Odtud je možná jen zajímavá plavba loďkou. Délka trasy je asi 400m. Dál se jde opět podél říčky k druhému přístavišti Edmundova soutěska. Jede se opět loďkou, trasa je delší asi 900m. Dál se jde opět stále podél Kamenice až na parkoviště k hotelu Klepáč.

Příroda, trasa nádherná. Délka trasy cca 32 km, ale po zkrácení, kterých je několik možností a s dosti velkou opatrností je možné absolvovat i s malými dětmi.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *