Kde jsem ještě nebyl

Jedny z míst, kde jsem ještě nebyl a kam jsem se chtěl ještě podívat byly Radhošť v Beskydech a horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v Jeseníkách.

Cestu jsem naplánoval na šest dní od dvanáctého června, než začnou prázdniny a je všude dost klid.

Ubytování na mě vypadlo nejlevnější v karavanu v kempu v Dolní Bečvě. Na místo jsem dorazil už po poledni, takže jsem ještě ten den stačil obejít cca 10 km cest po okolí městečka.

Druhý den jsem měl v plánu hlavní trasu na Radhošť. Šel jsem po zelené nejdříve na Pustevny, kde jsem si dal malý oběd a pak dál po modré, kolem sochy Radegasta na Radhošť. Zpět jsem to trochu zkombinoval, kousek po cyklotrase, kousek po neznačené a konec jsem došel po žluté. Trasa krásná cca 22 km.

Třetí den jsem šel do Rožnova, trasa vede krásnou krajinou asi 6 km, cestou jsem navštívil moc hezkou dřevěnou rozhlednu. V Rožnově jsem chtěl navštívit Valašské muzeum, ale když přede mnou přijelo pět autobusů školních výletů, tak jsem to vzdal. Po projití města a malém nákupu v Kauflandu jsem šel zpět. Do večera ještě zbývalo dost času, tak jsem se ještě zajel podívat k vodní nádrži Šance a trochu to tam projít.

Čtvrtý den jsem kousek popojel s autem do sedla Pindula, je zde pěkné neplacené parkoviště odkud vede trasa na Velký Javorník. Jde se po modré k rozcestí Malý Javorník a pak po červené až na velký, kde je také hezká rozhledna a otevřená turistická chata. Rozmýšlel jsem se jestli nejít zpět jinou trasou do Rožnova a odtud autobusem do sedla pro auto. Nakonec jsem ale šel stejnou trasou, že to bude jistější. Trasa kolem 10 km.

Na další dva dny jsem trochu změnil plán a zvolil jen jeden. Ráno jsem přejel 150 km do Kout nad Desnou, kde se nechá parkovat jen na placeném parkovišti. Odtud již po červené trase přes Medvědí horu, kde je také konečná stanice lanovky. První část trasy na Medvědí horu vede částečně po sjezdovce a je dost náročná, druhá část z Medvědí hory už je docela v pohodě.

Na nádrži probíhá údržba a je úplně vypuštěná, za což jsem byl hodně rád jelikož si člověk dokáže představit rozsah stavby. Co si ale nějak nedokážu představit, jak čerpadla za sedm hodin dokážou přečerpat všechen obsah z dolní nádrže do horní.

Počasí na všechny dny vyšlo nádherné, rozloha a příroda obou pohoří těžko bude u nás hledat konkurenci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Různě1. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *