Trochu jiná cesta k moři

Dcera s rodinou jezdí rádi v létě k moři do Polska. Letos v létě se to nepovedlo, a tak měli objednaný jen kratší pobyt až na konci roku mezi svátky, vyzkoušet u moře trochu jiné podmínky. Nakonec, vzhledem k velkému množství učení do školy se vnučka rozhodla, že s přítelem nepojedou, a když jsem dostal otázku, jestli nechci jet já, tak byla samozřejmě jen jedna odpověď.

Ubytování bylo v moc pěkném a novém komplexu prázdninových domů ve vesničce Mielenko. K moři to bylo cca 400 m lesem, takže na léto ideální místo. Když jsme večer přijeli, foukal silný vítr a moře bylo hodně slyšet.

1. Den

Jeli jsme do Kolobřehu, je to velké historické a nyní i lázeňské město. Navštívili jsme také vojenské museum, kde je opravdu hodně exponátů a mořské akvarium. Jednou z hlavních dominant je samozřejmě maják.

 

 2. Den

Zastavili jsme se ve městě Mielno a potom jeli uskutečnit jednu z hlavních naplánovaných aktivit, vyzkoušet na moři nafukovací člun. Potom již zbyl čas jen na dobrou večeři, samozřejmě byla vynikající ryba.

 3. Den

 Ve městě Darlowo, kam byl plán jsem již byl s kamarádem před třemi roky a dost jsme to tam prošli. Šel jsem tedy sám podél moře až do Mielna, udělal jsem menší nákup a po turistické trase šel zpět.

Všechny dny to u moře hodně fučelo, teplota tak okolo plus pěti stupňů, i tak to bylo zajímavé vidět moře za těchto podmínek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *