Krkonoše, k Mumlavskému vodopádu

Využili jsme dobré předpovědi počasí a provedli ještě jednu a letos asi poslední delší trasu. Pro trasu jsme vybrali ještě jednou Krkonoše.

Auto jsme zaparkovali v Rokytnici nad Jizerou a vyrazili po žluté trase až na rozcestí Ručičky. Dál potom po zelené přes rozcestí Pod Lysou horou až na rozcestí Nad dvoračkami. Tam jsme odbočili na červenou, směr Vrbatova bouda. Asi po 1 km jsme odbočili na neznačenou cestu na vrchol Lysé hory.

Z vrcholu jsme pokračovali dolů po modré sjezdovce a chtěli jsme najít neznačenou odbočku směrem ke žluté trase. To se nám však nepodařilo a tak jsme došli až ke křížení s modrou trasou, na kterou jsme odbočili. Na rozcestí Pod zadním plechem jsme se napojili již tedy na žlutou a pokračovali dál na rozcestí Krakonošova snídaně. Tam jsme si nedali snídani ale ze zásob malý oběd, chvilku si odpočinuli a pokračovali dál po modré podle říčky Mumlavy až vodopádu.

Tam jsme v restauraci doplnili tekutiny jedním 12° Kozlem a pokračovali již opět po žluté pomalu zpět. Přes rozcestí Rýžoviště na rozcestí Studenov a dál již po zelené až do Rokytnice.

I na této poslední letošní trase se nám počasí vyvedlo. Délka trasy cca 25 km. Moc hezká trasa.

Na zpáteční cestě, protože ještě zbývalo trochu času, tak jsme ještě zastavili v hezkém koutu naší republiky, jedním ze čtyř trojmezí u nás u Hrádku nad Nisou…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Krkonoše se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *