Můj let

Protože od mládí obdivuji vše co létá, dostal jsem od dcer k šedesátým narozeninám termický let na paraglidingu. Vybrat počasí pro tento let není vůbec jednoduché, a proto jsem čekal dost dlouho než se ozval pilot, že tento den by se to mohlo povést. Domluvili jsme se, že se sejdeme po poledni na Rané u Loun, kde se tento sport provozuje již od samých začátků, a je zde i škola paraglidingu.

Počasí se do odpoledne trochu změnilo a podmínky pro let nebyly moc dobré. Čekali jsme na kopci až někdo odstartuje před námi, zjistit jak to vypadá s termikou. Když jsme asi po půl hodině provedli první start, vypadalo to ze začátku dost nadějně. Vystoupali jsme do cca 800 m, ale potom se stoupavý proud začal ztrácet a my přistáli asi po 15 minutách v poli pod kopcem.

Rozhodli jsme se tedy, ještě pro další start. Počasí bylo stále dost podobné, opět se nám podařilo dost nastoupat, ale potom se termika nějak rozpustila a výš už to nešlo. Podařilo se nám ale doletět dost daleko a přistáli jsme až vedle Lenešického fotbalového hřiště.

Dlouhý termický let se sice nepodařil, ale i tak to byl nádherný zážitek.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *