Kralický Sněžník

Měl jsem již nějakou dobu naplánovanou cestu do pohoří Kralický Sněžník se stejnojmennou nejvyšší horou 1424 m. Pohoří se rozprostírá mezi Jeseníky a Orlickými horami.

Původně jsem cestu plánoval vlakem s ubytováním v Dolní Moravě alespoň na tři noci. Cesta vlakem je do těchto končin dost komplikovaná a ani ubytování není nejlevnější. Zřejmě to bude vzhledem k větší návštěvnosti, díky novým atrakcím jako je bobová dráha a stezka v oblacích. Než došlo k rozhodnutí, tak jsem se zmínil kamarádovi a nakonec jsme cestu provedli s autem na jeden den. Je to od nás tam a zpět sice 500 km, ale cesta dobrá a nechá se to za den v pohodě zvládnout.

S autem jsme zaparkovali až na posledním nejvyšším parkovišti v Dolní Moravě a po žluté trase podél řeky Moravy vyrazili.  Nedaleko vrcholu se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava a z vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory a Hrubý Jeseník.

Zpět jsme šli po červené, zpočátku po hranici a dál po odbočení na žlutou kolem Zbojnické chaty. Poslední úsek serpentinami po modré, a pak už jen ještě kousek po silnici na parkoviště. Počasí na túru tak akorát, trasa moc hezká cca 24 km.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *