Za výhledy Jizerských hor

Po přečtení článku na internetu s názvem „Deset nejhezčích skalních výhlídek v Čechách“ jsme se s kamarádem rozhodli, naplánovat trasu v Jizerských horách, a jednu z vyhlídek navštívit.

Začátek trasy jsme zvolili v Hejnicích, kde jsme zaparkovali u krásného kostela. Odtud jsme šli po červené značce k jedné z již zmiňovaných vyhlídek, Ořešník. Ořešník je mohutné žulové skalisko, a výstup na samotnou vyhlídku je ve strmé skále tesanými schůdky se zábradlím.

Dál jsme pokračovali stále ještě po červené až k vodopádu Velký  Štolpich. Zde se připojila žlutá trasa, a po té jsme došli k malé rozhledně Na Čihadle s výhledem na rašeliniště.

Odtud potom jen kousek po modré k rozcestí, a dál již po červené až k odbočce na Jizeru.

Po sestupu z Jizery jsme pokračovali dál po červené k rozcestí u silnice Smědava, a dál po zelené delší trasou k rozcestí Předěl. Odtud opět po červené k rozcestí Na Písčinách, kde se připojuje modrá a po té se jde až na nejvyšší horu Smrk.

Ze Smrku jsme se po modré vrátili až na rozcestí Pod Klínovým vrchem, a potom již jen po žluté přes krásnou vyhlídku na skále Paličník a vesničku Bílý Potok došli zpět do Hejnic.

 Protože jsme měli dost času a bylo i hezké počasí, tak jsme trasu prošli celou cca 38km. Část trasy sice vede po asfaltových cyklostezkách ale vzhledem k délce je dost náročná. Výhodou je, že se trasa nechá více způsoby upravit a zkrátit.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2 se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *