Krkonoše Rokytnice

Tak jsme po dlouhé koronavirové pauze naplánovali trasu v Krkonoších. Tomáš vybral trasu,  pokud možno kde jsme ještě nebyli. Předpověď počasí vypadala nádherně, a tak už jsem se hodně těšil.

S autem jsme zaparkovali v Rokytnici a po modré trase kolem Huťského vodopádu a Huťské boudy došli na Dvoračky. Odtud dál po zelené na Horní Mísečky, kde jsme kousek odbočili na cyklotrasu. Dál jsme potom pokračovali stále po žluté kolem bývalé Jestřábí boudy až k Prameni Labe. Pramen a vše okolo bylo ale úplně pod sněhem. Zelená trasa na Voseckou Boudu je v tomto období uzavřená, takže jsme to ještě vzali kousek po hřebenovce přes Polsko. Od Vosecké Boudy potom již stále po žluté až na rozcestí Ručičky a odtud již nejkratší cestou dolů do Rokytnice.

Trasa byla nádherná, počasí taky, jen nás trochu zaskočilo množství sněhu. Že nahoře sníh bude jsme počítali, ale že tolik to už ne. Sníh mokrý, dost se to bořilo a chůze náročná. Měli jsme vynechat zacházku na Horní Mísečky a ušetřit tak cca 5 km. Těch 27 km bylo až dost.

Velké plus ale na trase bylo, že z tajícího sněhu tekly všude potoky vody, takže potopené pivo první pomoci, které nesmí chybět, tak po pár minutách mělo přesně tu správnou teplotu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krkonoše, Různě1. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *