Šumava, Třístoličník a Plechý

Na Šumavě je samozřejmě mnoho turistických tras, ale jednu z hlavnějších, výstup na Třístoličník a potom hřebenovkou přes Trojmeznou na Plechý jsme s kamarádem ještě neprošli. Aby se trasa dala zvládnout za jeden den, tak jsme z části využili spojení vlakem.

S autem jsme zaparkovali u nádraží v Nové Peci, parkovné na celý den 100 Kč. Potom hezkou trasou vlakem do Nového Údolí. Odtud již stále po červené. Nejdříve je to pohodová cesta společná s cyklotrasou a až později začíná větší stoupání. Na Třístoličníku jsme si udělali malou pauzu, jsou odtud nádherné výhledy. Počasí bylo krásné, takže byly vidět i Alpy. Na vrcholu je také v provozu německá chata ke které vede z německa silnice.

Dál již nenáročná cesta podél státní hranice přes Trojmezí až na vrchol Plechý. Nejnáročnější byl sestup po levé kratší trase k Plešnému jezeru. Zde bylo ještě dost sněhu a nevyhnuli jsme se několika pádům. Trochu nás zaskočil zbytek trasy od jezera k nádraží v Nové Peci. Mysleli jsme, že to bude tak hodinka v pohodě z kopečka a ve skutečnosti je to skoro 9 km.

Počasí ani lepší být nemohlo a tak i trasa nádherná cca 25 km.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šumava a Český les se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *