Šumava, Poledník, jezera Prášilské a Laka

Tak i tento rok jsme náplánovali jednu trasu na Šumavě.

Využili jsme předpovědi počasí, podle které mělo být ještě den hezky a potom několik dalších dnů deštivo. Předpověď vyšla, a bylo celý den nádherně.

Začátek i konec trasy jsme zvolili v obci Prášily. Bylo pondělí, na parkovišti jen dvě auta.

Trasu jsme chtěli jít nejprve směrem k jezeru Laka. Když jsme ale po chvíli zkontrolovali směr, tak jsme zjistili, že jdeme opačným směrem. Vracet se, se  nám již nechtělo, a tak jsme rozhodli, že trasu půjdeme opačně. Šli jsme tedy po červené značce k Prášilskému jezeru. Dál jsme pokračovali stále po červené na Poledník, kde je architektonicky zajímavá rozhledna.

Dále jsme pokračovali po zelené, a asi po 4 km jsme se napojili opět na červenou, po které jsme došli až k menšímu hezkému jezeru Laka. Od jezera jsme pokračovali po modré značce až k rozcestníku se žlutou a po té pokračovali k dalšímu se zelenou. Po zelené jsme se pak vrátili do Prášil.

Trasa je náročnější jen vzhledem ke vzdálenosti cca 34km, jinak pohodová. Trasu je bez problému možné rozdělit na dvě kratší samostatné.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šumava a Český les se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *