Čerchov

 

Byla nádherná předpověď počasí, a tak jsem se nechal nalákat k cestě na nejvyšší horu Českého lesa, kde jsem ještě také nebyl, Čerchov. Nevím jak kde, ale já jsem jel 160 km, skoro napříč republikou v pořádné mlze. O to příjemnější bylo, když několik desítek metrů pod vrcholem se ukázalo sluníčko a bylo nádherně.

Abych se nemusel vracet stejnou cestou a mohl jít okruh, zaparkoval jsem s autem v obci Babylon. Odtud již po zelené trase na rozcestí do osady Pec, a dál po modré až na vrchol. Cesta je pohodová, stále jen mírné stoupání, vhodná na výlet i s malými dětmi.

Na vrcholu je hezká kamenná rozhledna, která byla zavřená. V tomto období je otevřena jen o víkendy. Vzhledem k tomu, že dole bylo stále vše v mlze, tak by toho stejně moc vidět nebylo. Moc hezké místo zde ovšem bohužel hyzdí několik rozpadajících se budov, které tu zůstaly po armádě.

Zpět jsem šel po zelené trase přes rozcestí Plzeňská cesta, Sokolovu vyhlídku do Babylonu. Času bylo ještě dost, a tak jsem ještě po červené trase obešel Babylonský rybník, u kterého jsem byl v kempu pod stanem s rodiči, když mi bylo asi 10 let.

Trasa nenáročná, délka celkem kolem 20 km.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šumava a Český les se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *