Šumava, Plechý a Plešné jezero

 

Tak Šumavu jsme naplánovali při naší poslední cestě do Krkonoš k prameni Labe.

Do Krkonoš a na Šumavu to máme přibližně stejně daleko, a tak po jednom odkladu pro špatné počasí jsme vyrazili.Trasu jsme zvolili na nejvyšší horu české části Šumavy Plechý.

S autem jsme zaparkovali na parkovišti v obci Nová Pec za 100Kč/den, a odtud již pěšky po zelené značce přes osadu Láz, částečně podél Schwarzenberského kanálu k Plešnému jezeru.

Po malé zastávce jsme pokračovali po žluté značce, po pravé straně jezera k pomníku A. Stiftera a přes krásné vyhlídky až na vrchol.

Zpět jsme se vydali po červené značce, která přesně kopíruje státní hranici.Trasa pokračuje přes malou odbočku na horu Studničná a opět po hranici na Hraničník a Smrčinu.

Ze Smrčiny se pokračovalo ještě po červené, ale již sestup dolů na rozcestí U tokaniště. Dále po zelené a žluté na rozcestí u Medvědího potoka. Zde jsme se rozhodovali, jestli jít ještě dál po zelené a podle Schwarzenberského kanálu se vrátit, a nebo si to trochu zkrátit a jít po žluté. Jelikož čas již dost pokročil, tak jsme vybrali variantu 2 a po žluté došli zpět až do Nové Pece.

Trasa byla vzhledem ke vzdálenosti cca 35km náročnější. V případě zájmu by ale nebyl žádný problém ji podle potřeby zkrátit.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šumava a Český les se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *