K Ašskému výběžku

První letošní delší trasu jsme s kamarádem naplánovali do Ašského výběžku. Cestu tam jsme zvolili po hřebenech našich oblíbených Krušných hor přes Klínovec. V noci byly dešťové přeháňky, nahoře samozřejmě sněhové a tak kolem Klínovce bylo dost bílo.

Počasí nám ze začátku moc nepřálo, místy bylo mlhavo a dost špatná viditelnost. Když jsme ale dorazili k jednomu z cílů naší cesty, skalní útvar Vysoký kámen, tak se počasí vybralo a bylo krásně až do večera.

Začátek trasy jsme zvolili v Horních Lubech. Před startem jsme si ještě udělali malou zacházku navštívit celodřevěnou rozhlednu U Strejců a potom již vyrazili po červené značce k Vysokému kameni. Je to hezký a moc zajímavý skalní útvar s krásným výhledem, převážně ale směrem do Německa. Abychom nešli zpět stejnou trasou, tak jsme odbočili přes hranici a po německé straně přes vesničku Wernitzgrun se vrátili zpět. Trasa nenáročná cca 18km.

Dalším bodem byla rozhledna Stráž. V mapě je označena jako rozhledna, je to ale jen bývalá vojenská strážní věž. Celokovová asi 8m vysoká, a stav odpovídá tomu, že od její funkčnosti v minulém století určitě bez údržby. Výhled je ale hezký i bez výstupu nahoru. Trasa vede z vesničky Horní Paseky podél větrných elektráren po žluté značce. Délka jen cca 3km.

Posledním bodem trasy bylo město Aš a výstup na moc hezkou starou kamennou rozhlednu Háj. Rozhledna je přístupná, zavírá se v 17 hod. což jsme akorát stihli, a stálo to opravdu za to. Z rozhledny je na všechny směry krásný výhled a rozhledna i jako stavba je nádherná. Parkovali jsme v centru města a trasa vede po modré značce. Délka trasy cca 5km.

Při zpáteční cestě jsme si dali v restauraci U Sluníčka dobrou večeři a vyrazili domů.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Různě2 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *